Jak pracuję?

Z pewnością każdy pisarz tworzy historie na swój własny sposób.
Jeżeli ciekawi Cię mój, jesteś we właściwym miejscu.

//agata-domagala.pl/wp-content/uploads/2021/07/IMG_20210616_093219-scaled.jpg
  • Brak zakłóceń

    Kiedy zaczynam pracę, potrzebuję spokoju. Jako że nie mam oddzielnego biura, zwykle zakładam słuchawki. One wystarczają w zupełności.

  • Muzyka

    Taka, która pasuje do klimatu historii, którą akurat piszę. Czasami są to całe playlisty, innym razem jedna, zapętlona piosenka - nie ma reguły.

  • Mocna kawa

    Bynajmniej nie chodzi pobudzenie. Ja po prostu lubię kawę, a popijanie jej podczas pisania sprawia mi ogromną przyjemność.

Z czego korzystam?

Czyli mój pisarski niezbędnik

"Jeśli chcecie zostać pisarzami, przede wszystkim powinniście pamiętać o dwóch rzeczach: dużo czytać i dużo pisać. Nie da się tego uniknąć. Nie istnieje droga na skróty".

Stephen King

Główne kroki

Czyli uniwersalne rady dla początkujących

DUŻO PISZ

Nie ważne, co piszesz. Artykuły, recenzje, felietony, opowiadania, historie fan fiction - chodzi o to, aby przyszedł taki moment, kiedy poczujesz się pewnie jako narrator. A kiedy to się stanie, pisz jeszcze więcej, aby Twoja historia przekonała czytelników.

DUŻO CZYTAJ

Wcale nie chodzi o analizę tekstu. Mam na myśli samo czytanie. Dla idei, dla zabawy, dla rozrywki. Pewne rzeczy i tak zostaną Ci w głowie, jak na przykład interpunkcja, czy też ortografia. Przyjdzie taki moment, kiedy pomyślisz "Ja napisałbym/abym to inaczej". Ale nie o to chodzi. Prawda jest taka, że z każdej książki można się czegoś nauczyć, dowiedzieć, zaczerpnąć inspirację. Po prostu nie da się pisać, nie lubiąc czytania. To jest awykonalne.

ZAPISUJ POMYSŁY

Jeżeli na coś wpadniesz - nawet jeżeli to będzie tylko nazwa kraju, imię bohatera, czy pojedyncza scena - zapisz to. Może kiedyś się przyda? Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się Twoje życie i czy to jedno zdanie w notatniku w przyszłości nie wywoła lawiny słów, które stworzą całą historię.